Obraz ma cel informacyjny

WooCommerce czy PrestaShop? Co będzie lepsze dla Twojego biznesu?

WooCommerce vs PrestaShop – to jedno z pierwszych pytań, przed którym staniesz, jeśli chcesz działać w e-commerce. Tworzenie każdego sklepu internetowego rozpoczyna się od wyboru jego silnika. Odpowiedniej platformy, która zadba o jego prawidłowe funkcjonowanie i pozwoli Ci swobodnie zarządzać swoim biznesem online. Do jednych z najczęściej wybieranych należy w ostatnim czasie WooCommerce i PrestaShop. Jakie występują między nimi różnice? Co będzie dla Ciebie lepsze?

PrestaShop – wady i zalety

PrestaShop to jedna z darmowych platform open source, czyli z oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, stwarzającym możliwość jego dalszego, bezpłatnego rozwijania i modyfikowania. Obecnie korzysta z niej ponad 300 000 witryn na całym świecie.

Zalety rozwijania sklepu internetowego na PrestaShop

 • Pobranie i zainstalowanie PrestaShop nic Cię nie kosztuje. Oczywiście nie oznacza to, że tworzenie i prowadzenie sklepu internetowego jest całkowicie darmowe. Do stałych kosztów należy w szczególności hosting i domena. Opcjonalnie również obsługa IT, jeśli otwierasz duży sklep o globalnym zasięgu.
 • W PrestaShop możesz dostosować wygląd i funkcjonalności sklepu internetowego do indywidualnych potrzeb i branży, w jakiej działasz. Platforma daje w tym przypadku właścicielowi bardzo dużą swobodę i elastyczność. Mnóstwo rozwiązań i gotowych szablonów dostarczanych jest za darmo, natomiast jeśli nie będą one dla Ciebie wystarczające, możesz skorzystać z modułów dodatkowo płatnych.
 • Oferowana w PrestaShop funkcja Multistore pozwoli Ci na tworzenie wielu sklepów na różnych domenach i wygodne zarządzanie nimi.
 • Dzięki dostępności wielu wersji językowych i walutowych możesz utworzyć sklep międzynarodowy.
 • W ramach PrestaShop Essentials możesz skorzystać z modułów takich jak PrestaShop Facebook, Metrics, czy Marketing with Google.
 • Otrzymujesz w standardzie dostęp do większości podstawowych funkcji, potrzebnych praktycznie w każdym sklepie online.
 • PrestaShop posiada także liczne rozwiązania, które sprzyjają pozycjonowaniu.

Sprawdź również nasz poprzedni artykuł: „Pozycjonowanie Seo”.

Wady oprogramowania PrestaShop dla e-commerce

 • Dla osób niedoświadczonych i „nietechnicznych” początkowe korzystanie z PrestaShop może być trudne i wymagać więcej czasu, ponieważ jest to platforma mniej intuicyjna i bardziej rozbudowana w standardzie niż WooCommerce.
 • Najlepsze moduły są z reguły płatne. Jeśli oczekujesz zatem bardziej zaawansowanych, spersonalizowanych rozwiązań, najpewniej będzie wiązać się to z dodatkowymi kosztami.

WooCommerce – wady i zalety

To nic innego jak darmowa wtyczka w systemie WordPress, stanowiąca najpopularniejsze rozwiązanie do tworzenia sklepów internetowych na całym świecie! WooCommerce i PrestaShop mają mnóstwo cech wspólnych, takich jak:

 • oparcie ich na oprogramowaniu open source,
 • dostęp do modułów darmowych i płatnych,
 • obecność funkcji do optymalizacji SEO,
 • duża elastyczność i swoboda w zakresie kreowania własnego sklepu online.

Niewątpliwą zaletą WooCommerce jest jego intuicyjny, prosty i czytelny interfejs, który ułatwia codzienną obsługę witryny. Będzie mieć to znaczenie, jeśli przy prowadzeniu swojego sklepu internetowego nie planujesz korzystać z dodatkowego wsparcia. W tym przypadku to właśnie WooCommerce wskazuje się jako przyjaźniejszą i łatwiejszą do zarządzania platformę.

Jedna z największych, zasadniczych różnic pomiędzy WooCommerce a PrestaShop odnosi się natomiast do ilości funkcji oferowanych w standardzie. Tu zdecydowanie korzystniej wypada PrestaShop, który w podstawowej wersji posiada większość niezbędnych w każdym sklepie online rozwiązań. W WooCommerce sporo z nich, takich jak wielojęzyczność oraz eksport i import produktów, wymaga dodatkowej instalacji. A to z kolei generuje problemy w postaci ryzyka niezgodności wtyczek lub spowolnienia działania sklepu.

Między innymi właśnie z tego względu WooCommerce traktuje się jako dobre rozwiązanie przede wszystkim dla małych i średnich biznesów, a także osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w e-commerce. PrestaShop świetnie sprawdza się natomiast na potrzeby większej sprzedaży.

Jeśli chcesz zapoznać się z obszernym porównaniem tych dwóch platform open source, obejmującym szereg różnych czynników, serdecznie zapraszamy Cię tutaj.

Profesjonalne tworzenie sklepów internetowych

Chcesz otworzyć sklep internetowy, ale nie wiesz jak? Zamiast tracić cenny czas na wdrażanie się w skomplikowane kwestie techniczne, możesz powierzyć to zadanie naszej firmie. Tworzenie sklepów internetowych na systemie PrestaShop i WooCommerce to jedna z naszych podstawowych specjalności!

Wystarczy, że przekażesz nam kilka podstawowych informacji o swojej działalności, a my zajmiemy się całą resztą, od A do Z! Tworząc sklepy internetowe z silnikiem PrestaShop, oferujemy również w standardzie integrację z Allegro, hurtowniami, firmami kurierskimi. Zadbamy o maksymalną funkcjonalność, wydajność i bezpieczeństwa Twojej witryny, a wszystko to opakujemy w piękną, spersonalizowaną szatę graficzną!

Podsumowując, nawet jeśli posiadasz już drobne doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, musisz pamiętać, że sklep online to coś zupełnie innego. Obowiązkowe systemy płatności, panel klienta, regulaminy i polityka prywatności i wiele innych… Wszystko to wymaga wiedzy, czasu i umiejętności, które jesteśmy w stanie Ci zagwarantować!

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *