obraz ma cel informacyjny

Jak działa wtyczka WooCommerce?

WooCommerce to niezwykle popularna i łatwa w użyciu wtyczka e-commerce dla systemu WordPress. Stanowi potężne narzędzie do stworzenia sklepu internetowego, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Dzięki wtyczce WooCoomerce możliwe jest zaprojektowanie funkcjonalnej witryny o profesjonalnym wyglądzie i to bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy z zakresu kodowania. Dostosowanie sklepu odbywa się tu za pomocą przyjaznego interfejsu „przeciągnij i upuść”.

WooCommerce to specjalna wtyczka współpracująca z WordPress. Zapewnia szereg narzędzi, które pozwalają tworzyć rozmaite sklepy internetowe, zarządzać ich produktami i analizować dane sprzedażowe. Jeśli chcesz poznać wszystkie najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania, opisaliśmy je w: WooCommerce czy PrestaShop? Co będzie lepsze dla Twojego biznesu?

Co można sprzedawać w sklepie internetowym WordPress?

Możliwości tych jest wiele. Wtyczka WooCommerce do WordPressa nie stwarza żadnych ograniczeń. Poza fizycznymi towarami w swoim sklepie możesz oferować także produkty cyfrowe, asortyment podlegający personalizacji, usługi. Platforma pozwala ponadto na sprzedaż produktów w różnych modelach: klasycznym, droppshippingu lub jako marketplace.

Od czego zacząć tworzenie sklepu z wtyczką WooCommerce?

Pierwszy krok to zakup domeny i hostingu oraz wzajemne połączenie ich ze sobą. Na następnym etapie należy zainteresować się certyfikatem SSL, dbającym o bezpieczeństwo danych użytkowników odwiedzających Twoją witrynę. Sam certyfikat instaluje się dopiero po uruchomieniu WordPressa.

Niezbędne w korzystaniu z WooCommerce jest oczywiście uprzednie zainstalowanie systemu WordPress, z którym wtyczka ta pozostaje skonfigurowana. Dopiero wtedy możesz pobrać sam niezbędny moduł e-commerce.  Znajduje się on w sekcji „wtyczki” (tam, gdzie wszystkie inne wtyczki), na pulpicie nawigacyjnym. W pole wyszukiwania wystarczy wpisać „WooCommerce”. Po zainstalowaniu wtyczki trzeba połączyć, skonfigurować ją ze swoim sklepem. Na dalszym etapie należy zadbać ponadto o kwestie takie jak metody płatności i wysyłki, podatki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj!

Jakie wtyczki są przydatne w sklepie WooCommerce?

W zwiększeniu funkcjonalności sklepu internetowego WordPress nie obejdziesz się bez wielu dodatkowych wtyczek. Niektóre z nich są darmowe, a niektóre płatne. To, jakie z nich będą potrzebne, zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb, rodzaju sklepu, a także tego, na jaką skalę działasz. Wybór jest naprawdę spory.

Do jednych z najpopularniejszych należy m.in. Variation Swatches, YayCurrency, Outvio, Order Delivery Date. W łatwej konfiguracji wyglądu witryny pomocnym narzędziem okazuje się natomiast wtyczka Elementor, służąca do dokonywania szybkich zmian wizualnych na stronie. Warto zadbać ponadto o optymalizację sklepu pod kątem SEO, do czego przydaje się wtyczka Yoast lub RankMath. Niezwykle ważna pozostaje także wtyczka WooCommerce Google Analytics, dostarczająca informacji o zachowaniach klientów i tym, które kanały generują największy ruch.

A może zamiast wtyczki WooCommerce interesuje Cię platforma PrestaShop? To drugie z najpopularniejszych dziś rozwiązań. Przypominamy, że nasz zespół może pomóc Ci we wdrożeniu sklepu internetowego na każdym z tych systemów!

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *