Obraz ma cel informacyjny.

Jak stworzyć grafikę na stronę internetową?

Projektowanie szaty graficznej stanowi jeden z kluczowych etapów tworzenia każdej strony internetowej. Na szatę graficzną składa się wiele elementów, takich jak kolorystyka, czcionka, logo, zdjęcia, animacje, efekty specjalne, czy akcenty dekoracyjne. Wszystko to musi pozostawać ze sobą spójne, a przy tym odpowiadać charakterowi, stylowi i misji Twojej marki. Jak stworzyć grafikę na stronę internetową?

Samodzielne tworzenie grafiki na stronę – czy warto?

Czasami zdarza się, że osoby, które nie mają dużych środków na start własnej strony lub też po prostu nie chcą ponosić dodatkowych wydatków, decydują się na samodzielne zaprojektowanie szaty graficznej. Czy jest to opłacalne? Finansowo z pewnością tak, jednakże jeśli spojrzeć na to z szerszej perspektywy, okazuje się, że już… niekoniecznie. Dlaczego?

Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu projektów graficznych i nie potrafisz obsługiwać dedykowanych do tego programów, stworzenie grafiki na własną witrynę pochłonie mnóstwo Twojego cennego czasu. Nie są to też wbrew pozorom rzeczy, których da się tak łatwo i szybko nauczyć z tutoriali. W grę wchodzą tu przecież także określone predyspozycje, zmysł artystyczny. Niestety nie każdy je ma.

Samodzielne projektowanie szaty graficznej stwarza nie tylko ryzyko tego, że będzie ona nieestetyczna w odbiorze i mało oryginalna, ale i że zatraci swoją spójność i przekaz, jaki powinna nieść. Duże znaczenie odgrywają tu m.in. kolory, co rozwijaliśmy w naszym artykule: Kolory na stronie internetowej – jak je wybrać?

Narzędzia do samodzielnego tworzenia grafiki

Jeśli mimo powyższych zdecydujesz się jednak na to, aby przygotować grafikę na stronę w całości lub w części samodzielnie, oto kilka przydatnych narzędzi i źródeł, z których możesz czerpać inspiracje i potrzebne materiały:

  • Canva, Pixlr, VistaCreate – do tworzenia projektów graficznych na stronę i social media, również z wykorzystaniem gotowych szablonów
  • Adobe Stock, FreePik, Pixabay – do pozyskiwania zdjęć na stronę i artykuły blogowe
  • Lightroom, Photoshop, Gimp – do przerabiania, retuszowania zdjęć i wprowadzania dodatkowych efektów.

Zanim zaczniesz, dowiedz się również, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Sprawdź tutaj!

Grafika na stronę tworzona przez profesjonalistów

Osoby, które chcą uzyskać unikatowy, profesjonalny i spersonalizowany projekt szaty graficznej, powinny zwrócić się natomiast o pomoc do profesjonalnych grafików. Skorzystanie z doświadczenia i wiedzy specjalistów w tej dziedzinie daje gwarancję, że Twoja strona będzie w 100% oryginalna, nawiązująca do działalności, jaką wykonujesz oraz wywołująca w odbiorcach pożądane emocje.

Klienci, którzy korzystają z naszych usług, otrzymują w tym zakresie kompleksowe wsparcie. Nasi graficy traktują każde zlecenie indywidualnie, zapewniając rozwiązania na każdym obszarze. Oznacza to, że pomożemy Ci w doborze odpowiedniej palety kolorystycznej i czcionki, stworzymy dla Ciebie logo, a także uzupełnimy stronę zdjęciami, animacjami oraz dodatkowymi ozdobnikami. Mimo że w większości klienci polegają tutaj na naszym doświadczeniu, nigdy nie wprowadzamy żadnych rozwiązań bez uprzedniego skonsultowania ich z Tobą i dostosowania się do Twoich preferencji.

Przeczytaj również nasz ostatni artykuł, dotyczący pomocnych działań SEO dla strony, które zwiększą jej pozycję w rankingach!

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *